Maseczka dla seniora – akcja w Dąbrowie Górniczej

Od 16 kwietnia wszyscy musimy zakrywać usta i nos w miejscach publicznych. Żeby żadna osoba starsza w Dąbrowie Górniczej nie została bez maseczki, urząd miasta we współpracy z lokalnymi społecznikami, organizacjami i firmami zorganizował akcję „Maseczka dla seniora”.

Każda osoba w wieku 60+, która potrzebuje maseczki lub chusty wielofunkcyjnej, może zadzwonić na infolinię (668 573 952 lub 602 502 478), żeby otrzymać ją do domu. Bezpłatnie dostarczą ją wolontariusze. Razem z maseczkami seniorzy otrzymują tzw. karty życia oraz broszurki ze wskazówkami, gdzie zgłaszać się po pomoc, i wykazem przychodni.

Codziennie na infolinię dzwoni około 1000 osób. Większość rozmów dotyczy maseczek, ale seniorzy pytają też np. o pomoc w wyprowadzaniu psa, zakupach spożywczych czy wykupieniu recept.

Inicjatorem akcji był prezydent miasta, a obsługują ją pracownicy Centrum Aktywności Obywatelskiej. W dystrybucji pakietów dla seniorów pomagają członkowie organizacji społecznych, aktywiści i wolontariusze. 

Wsparcie dla akcji zadeklarowała też grupa Dąbrowa Górnicza szyje maseczki dla tych, co na służbie, która przekazała 1500 maseczek wielorazowego użytku, oraz liczni partnerzy i sponsorzy.

Regulamin akcji jest dostępny tutaj.

Źródło informacji: www.dabrowa-gornicza.pl