Metropolita wrocławski prosi księży, by zainteresowali się losem tych, którzy ze względu na epidemię koronawirusa stracili pracę

tło

– Nie możemy zostawić ich samych, to są nasi parafianie – ludzie, którzy mieszkają obok nas – zaznaczył w swoim liście do wszystkich proboszczów i wikariuszy diecezji abp Józef Kupny.

Metropolita wrocławski wyznał, że zależy mu na tym, aby księża odnaleźli i skontaktowali się ze swoimi parafianami, którzy w ostatnim czasie stracili możliwość wykonywania pracy i zaproponowali im konkretną pomoc.

– Pomyślałem o utworzeniu czegoś w rodzaju „parafialnej tarczy antykryzysowej”, która polegałaby na zebraniu w jednym miejscu (strona internetowa, fanpage w mediach społecznościowych, ewentualnie przykościelna tablica ogłoszeń) informacji o tych, którzy mieszkają bądź pracują na terenie naszych parafii, by następnie zachęcać wszystkich do korzystania z ich oferty – tłumaczył.

– Niech w tym czasie nikt w naszych wspólnotach nie czuje się pozostawiony sam sobie. To byłby dla nas ogromny wyrzut sumienia – dodał na zakończenie listu.

Pełna treść listu abp. Kupnego jest dostępna na stronie archidiecezji.

Źródło informacji: deon.pl